Čínský Tencent Music směřuje k IPO

Tencent Music, hudební divize čínského sociálního a mediálního gigantu Tencent by mohla již běhěm letošního roku uskutečnit svou první veřejnou nabídku akcií.

The Wall Street Journal reportoval, že Tencent očekává začít s konkurzy pro investiční banky už budoucí měsíc. Jejich cílem je nabídnout akcie veřejnosti do konce tohoto roku. Prodej akcií by měl přinést čerstvý kapitál a hodnota celé společnosti by měla dosáhnout 25 miliard dolarů.

Zpráva z The Wall Street Journal taky ohlásila, že Tencent Music bude pravděpodobně upisovat akcie na americké burze, avšak definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. Mnoho technologických společností využilo velkých výhod amerických zákonů o cenných papírech, které umožňují vydávat vícero skupin akcií. To znamená, že vlastníci společnosti mohou mít korporátní kontrolu nad společností i napříč tomu, že by mohli prodat většinový podíl firmy.

Tencent, současně největší čínská společnost je aktuálně obchodovatelná v Hong Kongu. Minulý rok se v Hong Kongu začala obchodovat divize Tencent Literature, která téměř zdvojnásobila hodnotu svých akcií hned při počátečním obchodovaní.

V minulém roce společnost Spotify získala 9% podíll v společnosti Tencent Music a Tencent aktuálně vlastní 7,5 % podíl v Spotify. Díky tomu Tencent získal víc než 12 miliardovou hodnotu. Ke konci minulého roku Tencent vlastnil 62 % hodnoty divize Tecnent Music.


Tecent Music je aktuálně zdaleka největší čínskou hudební streamingovou službou. Oceňovaná je rovněž za to, že zabraňuje pirátské hudbě a to tak, že mnoho lidí je aktuálně ochotných platit za takovéto streamingové služby, což snižuje existenci pirátské hudby. Taktéž obrovskou výhodou Tencent Music je jednoduchá dostupnost pro Android, což je aktuálně nejvyužívanější software v Číně. Jednoduchá dostupnost platí také pro elektronické zařízené od Apple.

Spotify momentálně ještě není zpřístupněný čínskému trhu a Apple Music ani zdaleka nedosahuje využívanosti na čínském trhu v takovém rozsahu jako Tencent Music.

Zdroje:
https://www.nasdaq.com/article/chinas-tencent-music-edges-towards-ipo-report-cm951328

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ