Německo a Čína posílí spolupráci ve finančním sektoru

Německo a Čína dnes podepsaly dohody o posílení spolupráce ve finančním sektoru a na kapitálových trzích. Zavázaly se rovněž k dalšímu vzájemnému otevírání svých ekonomik a k prohloubení hospodářských vztahů. Informovala o tom agentura Reuters.

Dohody byly uzavřeny v rámci dvoudenní návštěvy německého ministra financí Olafa Scholze v Pekingu. „Jsem velice šťastný, že se nám dnes podařilo dohodnout konkrétní kroky,“ uvedl Scholz. Upozornil, že Německo a Čína mají ve finančních záležitostech mnoho společných zájmů.

Obě strany se podle společného prohlášení zavázaly, že „posílí koordinaci makroekonomické politiky a pragmatickou spolupráci ve fiskální i finanční oblasti a rozšíří strategickou spolupráci“.

Scholz a čínský vicepremiér Liou Che upozornili, že vzájemná spolupráce je prospěšná pro hospodářství obou zemí. Čína je druhou největší ekonomikou na světě, zatímco Německu patří čtvrtá příčka, napsala agentura Reuters.

„Obě strany se hlásí k multilateralismu a k volnému obchodu založenému na pravidlech,“ uvedl čínský vicepremiér Liou Che. Německo a Čína by podle něj měly sloužit jako vzor oboustranně výhodné spolupráce.

Čína má nyní obchodní spory se Spojenými státy, v jejichž rámci na sebe tyto země v loňském roce vzájemně uvalovaly nová cla. Začátkem prosince se Washington a Peking domluvily na devadesátidenním obchodním příměří s tím, že během této doby se budou snažit vyjednat obchodní dohodu a nebudou zavádět další cla. Vicepremér Liou Che by měl koncem měsíce o čínsko-amerických obchodních vztazích jednat ve Spojených státech.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ