Americké akcie mírně oslabily, dolar rostl

Americké akcie mírně oslabily, na trhu přetrvává nejistota ohledně obchodních vztahů mezi Spojenými státy a Čínou. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 0,05 procenta a obchodování uzavřel na 25.806,63 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,11 procenta na 2789,65 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,02 procenta na 7576,36 bodu.

Podle nedávné zprávy listu The Wall Street Journal by americký prezident Donald Trump a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching mohli dosáhnout obchodní dohody na summitu, jenž by se mohl konat kolem 27. března.

Obchodní dohoda by ukončila celní válku mezi dvěma největšími ekonomikami světa. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo nicméně podle agentury Reuters uvedl, že Trump obchodní dohodu s Čínou odmítne v případě, že nebude dokonalá.

Americký dolar se vyšplhal na dvoutýdenní maxima vůči euru i vůči koši předních světových měn. Příznivé údaje o sektoru služeb a prodeji nových domů ve Spojených státech totiž zmírnily obavy ohledně stavu největší ekonomiky světa.

Kolem 22:00 SEČ vykazovala jednotná evropská měna vůči dolaru pokles o čtvrt procenta na 1,1309 USD. Během dne přitom sestoupila až na zhruba 1,1290 USD. Analytička Antje Präfckeová ze společnosti Commerzbank upozornila, že na další vývoj kurzu eura by mohly mít vliv nové hospodářské prognózy, které ve čtvrtek zveřejní Evropská centrální banka (ECB).

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ