Čína odmítá udělat ústupky. Chce raději škodit a podvádět dál?!

Čína odmítá udělat ústupky týkající se omezení technologických firem, které požadují USA.

Tento týden se začne další kolo obchodních jednání na vysoké úrovni mezi Čínou a USA. Britský list Financial Times s odvoláním na tři zdroje obeznámené s diskusemi v neděli uvedl, že Peking nechce ustoupit požadavkům Washingtonu týkajících se zmírnění omezení pro technologické firmy.

Obchodní zástupce USA Robert Lighthizer a ministr financí tento týden odjedou do Pekingu, kde se ve čtvrtek 28. Března začne nové kolo obchodních jednání.

Čína podle zprávy FT ještě musí předložit „významné ústupky“. USA požadují, aby Čína přestala diskriminovat zahraničních poskytovatelů v oblasti cloud computingu, aby zredukovaly omezení týkající se zahraničních datových transferů a zmírnily požadavky pro firmy týkající se lokálního ukládání dat.

Čína předložila první nabídku v oblasti digitálního obchodu, kterou USA považují za nedostatečnou, uvádí se ve zprávě FT. Peking ji údajně poté stáhl, když Washington požadoval výraznější ústupky.

Americký prezident Donald Trump v pátek 22. března řekl, že jednání, jejichž cílem je vyřešení obchodních sporů mezi USA a Čínou, postupují a že by mohlo dojít ke konečné dohodě.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ