Reuters a Blackstone tlačí na trh nové IPO

Společnost Tradeweb Markets Inc, elektronická obchodní platforma pro dluhopisy a derivátové nástroje, plánuje ve svém IPO získat až 709 milionů dolarů.

Emise přichází několik dní poté, co debutoval výrobce džínsovin Levi Strauss & Co nebo Lyft Inc, resp. Futu Holdings (Nasdaq: FUTU), nabízející investiční služby prostřednictvím vlastní patentované digitální platformy nebo přední online makléřská společnost Up Fintech Holding Ltd. (Nasdaq:TIGR). Futu si intradenně připisovala až 45%. Akcie TIGR si první obchodní den připsaly $2,92 a posílily o impresivních a grandiózních 36,50% za první den obchodování.

Společnost se sídlem v New Yorku očekává, že v IPO nabídne 27,3 milionu akcií za cenu 24 až 26 USD za akcii. J.P. Morgan, Citigroup, Goldman Sachs a Morgan Stanley vedou 12-členný tým, který se o IPO stará. Akcie by se měly objevit na trhu 4. dubna 2019.

Vyšší konec indikativního cenového rozpětí dává společnosti, která se hodlá na Nasdaqu uvést pod symbolem „TW“, tržní hodnotu 5,78 mld. USD.

Tradeweb uvádí, že průměrný denní objem obchodů za rok 2018 činil více než 549 miliard dolarů. To přineslo hrubé tržby ve výši téměř 506 milionů dolarů. Společnost se zaměřuje především na pokračující rozvoj elektronického obchodování ve svých hlavních třídách aktiv a na rostoucí popularitu.

Statistiky, které Tradeweb uvádí naznačující, že americký trh vládních dluhopisů roste ročně od roku 2007 v nominální hodnotě o 12%. Za předpokladu, že se globální ekonomika nezastaví, můžeme očekávat další zlepšení.

Tradeweb Markets byla založena v roce 1996 a je z 54% vlastněna společností Refinitiv, zbytek pak drží konsorcium bank. Společnost Thomson Reuters, mateřská společnost Reuters News, vlastní 45 procent Refinitivu, přičemž zbytek vlastní soukromá společnost Blackstone.

Blackstone, který bývá důvtipným finančním operátorem s dobrým zrakem pro ziskovou investici, zůstane v Tradewebu silně zapojen a to se týká i samotné emise. Domníváme se také, že společnost má dobrý potenciál i ve srovnání s Intercontinental Exchange a CME Group.

Na trhu existuje pouze několik akcií burzovních operátorů, s nimiž se veřejně obchoduje. Vzhledem k tomu, jak jsou tyto společnosti rentabilní, by tato skutečnost sama měla přitahovat zájem účastníků trhu.

Stručně řečeno, Tradeweb je zajímavá společnost s pevnou pozicí na trhu a zcela určitě si zaslouží nemalou pozornost investorů.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ