Stojí za poklesem akcií Lyft investiční banka Morgan Stanley?

Společnost Lyft obvinila Morgan Stanley z protiprávního jednání a v dopise, který bance zaslala požaduje, aby přestala propagovat produkty, které ve svém důsledku umožňují shortování akcií. To podle firmy v prvních dnech zásadně narušilo průběh obchodování.Dopis, který byl zaslán 2. dubna, citoval článek v New York Post, který uváděl, že banka uvádí na trh produkt, který nabízí akcionářům Lyftu způsob, jak obejít smlouvy uzavřené před IPO, které jim brání v prodeji akcií v období nejméně šesti měsíců po IPO. Pokud je to pravda, společnost požaduje zastavení nabídky takových možností.

„Činnost naší firmy byla v běžném procesu tvorby trhu a jakýkoli náznak, že Morgan Stanley se zabývá snahou aplikovat na Lyft tlak v podobě shortování, je nepravdivý,“ řekl mluvčí Morgan Stanley Mark Lake.
Morgan Stanley je přitom jedna z hlavních bank, která se o emisi starala. Jestli se informace potvrdí, mohlo by to populární investiční bance uškodit na pověsti.

Akcie Lyft zahájily obchodování na Nasdaqu v pátek 29. března. Cena akcií v IPO byla stanovena na 72 dolarech. Akcie následně zahájily seanci přibližně na 88 dolarech a během dvou dnů odespaly přes 20%.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ