Výsledky největší americké banky JPMorgan předčily očekávání

Americká bankovní společnost JPMorgan Chase & Co v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 5,4 procenta na 9,18 miliardy dolarů (zhruba 208 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která je podle aktiv největší bankou ve Spojených státech. Hospodářské výsledky podniku překonaly očekávání analytiků, což vedlo k více než dvouprocentnímu růstu ceny jeho akcií.

JPMorgan v prvním čtvrtletí těžila z růstu příjmů z úroků a z poradenské činnosti, který kompenzoval slabé výsledky v obchodování s dluhopisy. Celkové příjmy banky se zvýšily o téměř pět procent na 29,85 miliardy dolarů. Analytici je přitom v anketě společnosti Refinitiv odhadovali pouze na 28,44 miliardy dolarů.

Zisk na akcii v prvním čtvrtletí stoupl na 2,65 dolaru z 2,37 dolaru před rokem. Analytici přitom počítali s jeho poklesem na 2,35 dolaru.

„I za určité globální geopolitické nejistoty pokračuje ekonomika Spojených států v růstu. Zaměstnanost a mzdy se zvyšují, inflace je umírněná, finanční trhy jsou zdravé a spotřebitelská i podnikatelská důvěra zůstává silná,“ uvedl generální ředitel banky Jamie Dimon.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ