Akcie v USA klesly kvůli energetickým a finančním podnikům

Americké akcie dnes oslabily. Energetické společnosti se dostaly pod tlak kvůli prudkému poklesu cen ropy, zatímco na finanční podniky měly negativní vliv vyhlídky na to, že americká centrální banka (Fed) přikročí ke snížení úrokových sazeb.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,17 procenta a uzavřel na 26.004,83 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,20 procenta na 2879,84 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,38 procenta na 7797,72 bodu.

Americká vláda dnes oznámila, že spotřebitelské ceny v USA se v květnu zvýšily pouze o 0,1 procenta po dubnovém nárůstu o 0,3 procenta. „Tato čísla podpoří názor finančních trhů a řady analytiků, že Fed by měl snížit úrokové sazby,“ uvedl ekonom Robert Frick ze společnosti Navy Federal Credit Union.

Na náladu investorů má i nadále negativní vliv obchodní napětí. Americký prezident Donald Trump dnes opět pohrozil zvýšením cel na další čínské zboží, pokud USA a Čína nedospějí k obchodní dohodě. „Obavy ohledně obchodu se vrátily,“ uvedl analytik Rick Meckler ze společnosti Cherry Lane Investments.

Na devizovém trhu americký dolar posiloval, euro vůči němu kolem 22:00 SELČ ztrácelo téměř 0,4 procenta na 1,1288 USD. Americká měna zatím stále těží z toho, že úrokové sazby ve Spojených státech se nacházejí na výrazně vyšší úrovni než v eurozóně.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ