Americké akcie uzavřely bez větších změn

Americké akcie uzavřely obchodování bez výraznějších změn. Technologické společnosti nicméně posílily, těžily z nadějí na zlepšení obchodních vztahů mezi Spojenými státy a Čínou i z příznivých čtvrtletních výsledků výrobce čipů Micron Technology.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků ztratil 0,04 procenta a obchodování uzavřel na 26.536,82 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,12 procenta na 2913,78 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite stoupl o 0,32 procenta na 7909,97 bodu.

Americký ministr financí Steven Mnuchin naznačil, že USA a Čína jsou blízko k dosažení obchodní dohody. Americký prezident Donald Trump by měl se svým americkým protějškem Si Ťin-pchingem o vzájemných obchodních vztazích jednat na víkendovém summitu skupiny zemí G20 v Japonsku. „Trh očekává, že víkendové zasedání G20 přinese něco pozitivního,“ uvedl analytik Joseph Sroka ze společnosti NovaPoint.

Na devizovém trhu zůstal kurz dolaru vůči euru téměř beze změn, kolem 22:00 SELČ se jednotná evropská měna prodávala za 1,1366 USD. Dolar zůstává pod tlakem kvůli vyhlídkám na pokles úrokových sazeb ve Spojených státech. Nejnovější výroky představitelů americké centrální banky (Fed) nicméně signalizovaly, že zvýšení úroků by mohlo být méně výrazné, než někteří očekávali.

Naděje na dosažení obchodní dohody mezi USA a Čínou měly negativní dopad na kurz japonského jenu, který je považován za bezpečnou investici v období nejistoty. Dolar si vůči jenu kolem 22:00 SELČ připisoval 0,6 procenta procenta na 107,80 JPY.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ