Kofola: Ponecháváme doporučení Koupit a mírně upravujeme cílovou cenou na 482 CZK

Kofola – (Koupit, 12 cíl = 482 CZK).

Investiční doporučení: Pro akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko ponecháváme v platnosti doporučení Koupit, když pouze kosmetickou úpravou snižujeme cílovou cenu na 482 CZK z původních 484 CZK na akcii. Kofola je velmi významným hráčem v oblasti produkce nealkoholických nápojů ve střední a jihovýchodní Evropě. Společnost se nejvíce zaměřuje na produkci sycených nápojů a vod. Jako potenciál do budoucna vidíme zefektivnění hospodaření a rozšíření působnosti v jadranském regionu. Nemálo perspektivnější je i segment Fresh&Herbs vzhledem ke stále větší oblibě a zájmu lidí o zdravou výživu a doplňky. Celkové tržby skupiny činily 7,1 mld. CZK ve 2018 a současně byla mírně překonána miliardová hranice v očištěném zisku EBITDA.

Očekávaný výhled hospodaření: Očekáváme, že díky divestici problematické HOOP Polska se management bude moci více věnovat perspektivnějším oblastem, jako například jadranskému regionu a dalšímu rozvoji segmentu Fresh&Herbs. Díky tomu by mělo dojít k průměrnému ročnímu růstu tržeb o 1,4 % až do roku 2023. Ziskovost firmy bude podpořena nízkými cenami cukru. Současně předpokládáme pokračování ve štědré dividendové politice, kde se dividendový výnos vůči aktuální tržní ceně pohybuje na úrovni téměř 5 %.

Ocenění akcií:Pro určení ceny akcií jsme použili model diskontovaného volného cash flow. Fair value jsme odhadli na úrovni 468 CZK, cílová cena je pak stanovena o 5 % výše na 482 CZK. Cílová cena je 65,6 % nad aktuální tržní cenou, což představuje potenciální celkový výnos včetně dividendy ve výši 70,4 %. Ze sektorového srovnání vychází ocenění hodnoty akcií Kofoly jako mírně podhodnocené, když ukazatel EV/EBITDA je pro roky 2019 a 2020 ve výši 12,8, respektive 12,7. Naproti tomu hodnota tohoto ukazatele pro srovnatelné společnosti v sektoru činí 20,3, respektive 19,1. Kofola nabízí nadprůměrný dividendový výnos v porovnání s obdobnými firmami v oboru.

Hlavní rizika: Mezi nejvýznamnější rizika se řadí změny cen vstupních surovin, jako jsou sladidla a obalové materiály. Stejně tak hraje velkou roli i akviziční aktivita Kofoly, kde každá akvizice představuje potenciální riziko nenaplnění očekávaných benefitů.

Očekávané události: Výsledky za druhý kvartál 2019 společnost zveřejní 12. srpna.

 

Zdroj: Jiří Kostka, Ekonomický a strategický výzkum, Komerční banka

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ