Pražská burza po sérii devíti posílení oslabila

Pražská burza dnes po předchozí sérii devíti posílení v řadě oslabila. Index PX klesl o 0,13 procenta na 1074,02 bodu. Nejvýrazněji ztrácely akcie softwarové společnosti Avast. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

V závěru dnešního obchodování ztrácela, nebo stagnovala většina hlavních emisí burzy. Nejvíce zlevnily akcie Avastu, a to o 2,04 procenta na 96 korun. Dolů táhlo burzu hlavně oslabení cenných papírů energetické firmy ČEZ a Moneta Money Bank. Akcie ČEZ odepsaly 0,85 procenta na 525,50 koruny a akcie Monety o 0,31 procenta na 79,40 koruny.

Oslabení burzy brzdily cenné papíry bankovní skupiny Erste, které zaznamenaly největší objem obchodů a zároveň posílily o 0,74 procenta na 876 korun. Nejvýrazněji si polepšily akcie mediální skupiny CME, které zdražily o rovná čtyři procenta na 104 korun. Dosáhly tak nejvyšší ceny za posledního více než jeden a půl roku. Dražší byly akcie CME naposledy koncem listopadu roku 2017.

Česká měna dnes oslabila vůči euru a stagnovala k dolaru. Koruna k 17:00 oproti předchozímu závěru oslabila k euru o pět haléřů na 25,57 Kč/EUR. K dolaru byla sice také slabší, ale pouze o haléř na 22,91 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ