Americké akcie posílily díky příznivým údajům o ekonomice

Americké akcie během obchodování výrazně posílily v čele s technologickými společnostmi. Náladu na akciových trzích totiž podpořily překvapivě příznivé ekonomické údaje ze Spojených států a Číny, které zmírnily obavy z negativních hospodářských důsledků obchodního konfliktu mezi těmito dvěma zeměmi.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků si připsal 1,43 procenta a obchodování uzavřel na 26.378,19 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil o 1,88 procenta na 2938,09 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil dokonce o 2,24 procenta na 8039,16 bodu.

Včerejší údaje o počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA signalizovaly, že americký trh práce zůstává v dobrém stavu. Čínské celní údaje navíc ukázaly, že čínský export se v červenci meziročně zvýšil o 3,3 procenta. Analytici přitom očekávali dvouprocentní pokles.

Výrazně posilovaly například akcie dodavatele čipů Advanced Micro Devices či výrobce bezpečnostního softwaru Symantec. Akcie potravinářské společnosti Kraft Heinz však výrazně oslabovaly, a to kvůli neuspokojivým hospodářským výsledkům.

Na devizovém trhu americký dolar mírně posiloval. Euro kolem 22:00 SELČ vůči dolaru ztrácelo zhruba 0,1 procenta na 1,1187 USD. K poklesu jednotné evropské měny přispěla nejistota kolem politické situace v Itálii.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ