Akcie v USA stouply díky energetickému a finančnímu sektoru

Americké akcie ve středu po počátečním propadu zotavily, nahoru je vytáhl finanční a energetický sektor. Investoři ale zůstávají opatrní kvůli možnému dalšího zhoršení obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal jedno procento a obchodování uzavřel na 26.035,10 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,65 procenta na 2887,94 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,38 procenta na 7856,88 bodu.

Trh podpořily zejména akcie energetických firem, které reagovaly na údaje o poklesu zásob ropy v USA a následný růst cen ropy. Tahounem trhu byly také akcie finančního sektoru, které smazaly část úterní ztráty, kdy je dolů stáhl vývoj na trhu dluhopisů.

Devizový trh ovládly obavy z oslabování globální ekonomiky, obchodníci ale odmítají riskovat a pohyb kurzu dolaru byl umírněný. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu americké měny ke koši šesti hlavních světových měn, krátce po 21:30 SELČ přidával 0,24 procenta na 98,24 bodu. Na jen dolar přidával 0,35 procenta na 106,12 JPY, zatímco euro na něj ztrácelo 0,1 procenta na 1,1079 USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ