Šéf Deutsche Bank bude investovat 15 procent mzdy do akcií banky

Šéf největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank Christian Sewing bude od září vynakládat 15 procent své měsíční čisté mzdy na nákup akcií podniku. Vyplývá to z dnešní zprávy pro regulátory, na kterou se odvolává agentura Reuters. Zpráva je oficiálním potvrzením slibu, který Sewing učinil letos v červnu při prezentaci rozsáhlé restrukturalizace banky.

Cena akcií Deutsche Bank se v polovině srpna propadla až na rekordní minimum 5,78 eura, dnes se pohybuje kolem 6,60 eura. Předseda dozorčí rady Deutsche Bank Paul Achleitner minulý měsíc nakoupil akcie podniku za téměř milion eur, upozorňuje Reuters.

Sewing v červnu uvedl, že bude do banky investovat „značnou částku“ ze své pevné mzdy. Podle dnešní zprávy nakoupí každý měsíc akcie Deutsche Bank zhruba za 21.250 eur (550.000 Kč).

Deutsche Bank se delší dobu potýká s problémy, restrukturalizace má podpořit hospodářské výsledky i hodnotu akcií podniku. Restrukturalizační plán počítá se zrušením až 18.000 pracovních míst a s mimořádnými náklady 7,4 miliardy eur.

Deutsche Bank před ohlášením restrukturalizačního plánu jednala o případném spojení s největším domácím konkurentem Commerzbank. Na konci dubna ale firmy uvedly, že rozhovory skončily bez uzavření dohody.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ