Akcie v USA na počátku týdne uzavřely smíšeně, euro vzrostlo

Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden smíšeně. Očekávání dalších stimulačních opatření od centrálních bank po celém světě pomohly finančním společnostem, ztrácely však technologické a zdravotní společnosti.

Index Dow Jones stoupl o 38,05 bodu, tedy 0,14 procenta, na 26.835,51 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 se snížil o 0,28 bodu, čili 0,01 procenta, na 2978,43 bodu. Index technologického trhu Nasdaq klesl o 15,64 bodu, neboli 0,19 procenta, na 8087,44 bodu.

Podle některých analytiků se investoři také stáhli z nákupů kvůli solidnímu růstu v minulém týdnu. Minulý týden akcie podpořilo zmírnění obchodního napětí mezi USA a Čínou a rostoucí naděje na snížení úroků v USA.

Ke ztrátám nejvíce přispěly technologické firmy v čele s Microsoftem. Oslabil i index zdravotnických firem, zvláště po poklesu firmy Amgem vlivem spekulací o jejím léku na rakovinu plic, napsala agentura Reuters.

Výnosy amerických státních dluhopisů stouply díky rostoucím sázkám na snížení úroků v USA již na zářijovém zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed). Tento týden by také Evropská centrální banka měla představit nová stimulační opatření.

Evropská měna na devizových trzích posílily. Podpořila ji zpráva, že by Německo mohlo zvýšit veřejné investice. Ve výraznějším růstu však euru brání vyhlídky na uvolňování měnové politiky v eurozóně.

V závěru obchodování euro vůči dolaru posílilo o 0,2 procenta na 1,1049 USD a k jenu o půl procenta na 118,44 JPY. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesl o 0,1 procenta na 98,30 bodu. K jenu ale dolar stoupl o 0,3 procenta na 107,19 JPY.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ