Společnost Ping Identity Holding plánuje vstoupit ve čtvrtek 19. 9. 2019 na burzu NASDAQ pod symbolem „PING“. PING plánuje upsat 12,5 milionu ks akcií v cenovém rozpětí $14 – $16, což by společnosti vyneslo 187,5 milionu USD. Mezi hlavní manažery emise patři: Goldman Sachs, BofA Merrill Lynch, RBC Capital Markets a Citigroup.
Firma poskytuje síťovým nástrojům a zařízením identitu a zabezpečuje jejich transmisi v ekosystému.
PING je téměř na BEP, produkuje pozitivní cash flow z provozu a ocenění IPO se jeví jako přiměřené.
Ping Identity (PING) hledá na primárním trhu 187,5 milionu USD za prodej svých kmenových akcií třídy A (S-1).
Ping byl založen v roce 2002 a vyvinul Inteligentní identifikační platformu, která analyzuje data zařízení, sítě, aplikace a uživatelské chování za účelem provádění autentizace v reálném čase a rozhodnutí o kontrole bezpečnosti, pokud systém vyhodnotí parametrickou řadu jako neprůkaznou, nebo hypoteticky nebezpečnou.
V čele firmy stojí zakladatel, generální ředitel Andre Durand, který dříve založil Jabber (CSCO).
Identifikační platforma firmy je navržena tak, aby detekovala anomálie a automaticky aplikovala další bezpečnostní opatření pouze v případě potřeby. Mezi nástroje patří dvoufaktorová autentizace, a systém může zabezpečit všechny primární případy, včetně zákazníka, zaměstnance, partnera a internetu věcí, když současně podporuje operace v cloudu, hybridní a on-premise infrastrukturu.
Funkce platformy se skládají ze šesti řešení, jmenovitě zabezpečeného jednotného přihlášení [SSO], adaptivního vícefaktorového ověřování [MFA], kontroly zabezpečení aplikací a API [Access Security], personalizovaných a unifikovaných adresářů profilů [Directory], správy dat a řízení přístupu k datům totožnosti [Data Governance], stejně jako zabezpečení rozhraní AI a strojového učení API [Intelligence API].
Mezi hlavní produkty společnosti Ping patří:
- PingID
- PingOne pro firmy
- PingOne pro zákazníky
- PingCloud
- PingFederate
- PingAccess
V roce 2018 bylo 44% výnosů společnosti na předplatné platformy Inteligentní identifikace identity.
Mezi hlavní zákazníky společnosti patří:
Accenture (ACN), Allegiant (ALGT), Applied Materials (AMAT), Burberry (OTCPK: BURBY), Chevron (CVX), Cisco (CSCO), eHealth (EHTH), GlaxoSmithKline (GSK) a Hewlett -Packard (HPE).
Mezi investory do Ping patří DFJ, Appian Ventures, W Capital Partners, General Catalyst, Sapphire Ventures, Volition Capital, Triangle Peak Partners, TenEleven Ventures a Kohlberg Kravis Roberts.
Ping získala v červnu 2016 financování od private equity Vista Equity Partners ve výši 600 milionů USD.
Ping prodává svá řešení prostřednictvím předplatného prostřednictvím přímé prodejní distribuce s rostoucím vlivem partnerských kanálů. Růstová strategie firmy „land and expand“ je založena na cílení na konkrétní řešení a využití ve firmě a poté se dále snaží rozšířit svou angažovanost o další řešení, případy použití a aplikaci identity.
Prodejní a marketingové náklady v procentech z příjmu se zvyšují podle níže uvedené tabulky:
Míra efektivnosti prodeje a marketingu, definovaná jako kolik dolarů dalšího nového výnosu je generováno z každého dolaru prodejních a marketingových výdajů v předchozím období, byla 0,5, jak je uvedeno v tabulce níže:
Čistá míra retence Ping činila k 31. prosinci 2017, 2018 a k 30. červnu 2019 115%, 116% a 115%.
Pro firmy, které generují podstatnou část příjmů z předplatného, jako je Ping, je čistá míra retence důležitou metrikou. Jakýkoli údaj nad 100% ukazuje, že firma má čistý „negativní“ výnos, tj. Přidává příjmy z každé skupiny zákazníků v průběhu času a je ukazatelem jak efektivita marketingové strategie / náklady, tak přijetí služby firmy zákazníkem.
Podle průzkumu trhu Grand View Research z roku 2019 byl globální trh s kybernetickou bezpečností v roce 2018 oceněn na 116,5 miliardy USD a do roku 2025 by měl dosáhnout 241,1 miliardy USD, přičemž mezi lety 2019 a 2025 vzroste o 11% CAGR.
Hlavním faktorem, který predikuje růst trhu, je zvyšující se počet a složitost hrozeb kybernetické bezpečnosti, jakož i ukládání a přenos důvěrných informací vládami a společnostmi na vzdálená úložiště, díky nimž je stále více nezbytné a životně důležité chránit sítě, programy, počítače a data před neoprávněným přístupem.
Trh s kybernetickou bezpečností v USA představoval v roce 2018 agregovaně 44,6 miliard USD a očekává se, že dále poroste.
Mezi hlavní konkurenty, kteří poskytují nebo vyvíjejí řešení identity, patří:
Technologie CA (AVGO), IBM (IBM), Oracle (ORCL), Okta (OKTA), OneLogin, Microsoft (MSFT).
Nedávné finanční výsledky společnosti Ping lze shrnout takto:
- Zvyšování příjmů na horní linii
- Zvyšování hrubého zisku, ale mírně snižování hrubé marže
- Snížený provozní zisk a provozní marže
- Variabilní peněžní tok z provozu
Níže jsou uvedeny relevantní finanční metriky odvozené z S-1:
K 30. červnu 2019 měla společnost 83 milionů USD v hotovosti a 340,1 milionu USD v celkových pasivech. (Neauditováno, prozatímní stav).
Volný peněžní tok během dvanácti měsíců končících 30. června 2019 byl 5,5 milionu USD.
PING má v úmyslu prodat 12,5 milionu kmenových akcií za mediánovou cenu 15,00 USD za akcii s hrubým výnosem přibližně 187,5 milionů USD, bez prodeje obvyklých upisovacích opcí.
Za předpokladu úspěšného IPO ve středu navrhovaného cenového rozpětí by se hodnota firmy v IPO pohybovala přibližně okolo 1,3 miliardy USD.
S výjimkou účinků upisovatelských opcí a akcií soukromého VC, nebo akcií s omezeným přístupem, pokud existují, bude poměr nabízených akcií k akciím přibližně 16,1%.
Podle nejnovějšího podání u regulátora (SEC) společnosti plánuje použití čistého výnosu následovně:
Očekáváme, že použijeme přibližně 169,9 milionu USD čistého výnosu z této nabídky (nebo 196,1 milionu USD čistého výnosu z této nabídky, pokud upisovatelé využijí své možnosti na nákup dalších akcií v plné výši), abychom splatili nesplacené půjčky v rámci našich termínovaných úvěrů …
K upisovatelům IPO patří Goldman Sachs, BofA Merrill Lynch, RBC Capital Markets, Citigroup, Barclays, Credit Suisse, Deutsche Bank Securities, Wells Fargo Securities, Raymond James, Stifel, William Blair, Mizuho Securities a Oppenheimer & Co.
Úspěšným IPO sníží Ping svůj relativně malý dluh na polovinu, což bude mít za následek velmi solidní rozvahu po IPO. Firma však bude i nadále z 82% kontrolována soukromou kapitálovou společností Vista Equity Partners. Tento fakt je silně rizikový, jak vzhledem k out flow kapitálů prostřednictvím dividend, tak z hlediska řízení růstu a silného vlivu na firmu.
Z celkového pohledu vypadá toto IPO velmi rozumně, jak z hlediska udržitelnosti růstové trajektorie, tak cash flow a dalšího vývoje. Ocenění IPO je racionální.