TeamViewer vstoupí s oceněním 5,25 miliardy EUR na Frankfurtskou burzu cenných papírů

Německá softwarová společnost TeamViewer (1UD.DE) včera ocenila svou první veřejnou nabídku za 26,25 EUR za akcii, což ocenilo specialistu na konektivitu na 5,25 miliardy EUR (5,8 miliardy USD).

Obchodování na frankfurtské burze začne dnes.

TeamViewer prodává software pro online schůzky a vzdálený přístup na plochu, přičemž na své platformě se každý den koná více než 20 milionů relací podpory. Na rozdíl od mnoha jiných technologických společností, které se stávají veřejnými, je TeamViewer již ziskový.

Společnost zajištěná soukromým kapitálem nabídla své akcie za 23,50 až 27,50 EUR za kus s volným kapitálem pohybujícím se od 30% do 42% akcií společnosti v závislosti na celkové velikosti nabídky.

Ceny se pohybovaly blízko vrcholu stanoveného rozsahu před dvoutýdenní roadshow, Permira prodává 42% podíl v TeamVieweru, včetně přepisů, a ponechá zbývajících 58%.Toto generuje celkové výnosy 2,21 miliardy EUR pro Permiru

Permira koupila TeamViewer za 870 milionů eur v roce 2014 a německá šéfka společnosti Permira – Joerg Rockenhaeuser uvedla, že investor chce po IPO zůstat hlavním akcionářem.

TeamViewer říká, že jeho adresovatelný trh, v současné době v hodnotě 10 miliard EUR, vzroste v roce 2023 na 30 miliard, protože společnost mohutně investuje do digitálního řízení svých výrobních strojů a chce využít čím dál víc rostoucí trend zaměstnanců pracujících z domova.

Mezi uvedené partnery patří společnosti Zoom Video Communications Inc, Okta Inc a Slack Technologies Inc, které byly v červnu kótovány na newyorské burze cenných papírů, a to v hodnotě více než 50krát vyššího příjmu. ($ 1 = 0,9080 eur).

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ