Dolar stagnuje, čeká se na obchodní rozhovory USA s Čínou

Americký dolar se ke koši předních světových měn dnes drží bez výraznějších změn, obchodníci čekají na zahájení obchodních rozhovorů mezi Spojenými státy a Čínou. Euro si vůči dolaru kolem 17:45 SELČ připisovalo 0,1 procenta na 1,0990 USD.

Na čtvrtek je plánováno obnovení obchodních rozhovorů mezi USA a Čínou na nejvyšší úrovni. „Stále to nevypadá, že by obchodní dohoda mezi Spojenými státy a Čínou byla blízko,“ uvedl nicméně analytik Marc-André Fongern ze společnosti MAF Global Forex. „Dosavadní jednání zatím přinesla jen slabý pokrok,“ dodal.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu amerického dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, se před 18:00 SELČ nacházel v blízkosti 98,80 bodu. To byl pouze nepatrný pokles proti hodnotě z pátku.

Pozornost investorů se nyní podle agentury Reuters upírá i k středečnímu zveřejnění zápisu ze zářijového zasedání americké centrální banky (Fed). Investoři doufají, že si díky tomuto zápisu budou moci učinit lepší představu o tom, zda Fed tento měsíc přikročí k dalšímu snížení úrokových sazeb.

Na zářijovém zasedání Fed ve snaze podpořit hospodářský růst snížil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu, letos už podruhé. „(Šéf Fedu Jerome) Powell a jeho kolegové by mohli čím dál více uvažovat o důraznějším uvolňování měnové politiky,“ uvedl Fongern.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ