Karo Invest začal nabízet akcie na trhu pražské burzy Start

Holdingová společnost Karo Invest, která v září oznámila svůj záměr vstoupit na pražskou burzu, začala dnes nabízet své akcie drobným i institucionálním investorům prostřednictvím aukčního systému trhu pražské burzy Start. ČTK to řekl František Bostl ze skupiny Starteepo, který transakci řídí z pozice poradce. Skupina Karo se zabývá zpracováním kůží pro nábytkářský průmysl. Start je určen pro malé a střední podniky.

Karo Invest nabídne investorům téměř 40 procent firmy formou vydání nových akcií. Výtěžek by měl primárně směřovat do provozního kapitálu a na nové investice. Část bude použita na refinancování závazků firmy, která předpokládá celkový výtěžek mezi 53 až 60 miliony korun. Úpis by tak společnost ohodnotil na 132 až 150 milionů korun.

Historie skupiny Karo, kterou zastřešuje holdingová společnost Karo Invest, sahá do poloviny 90. let. Původně se věnovala obchodu s kůžemi pro nábytkářský průmysl. Čistě obchodní skupina se v roce 2015 začala postupně transformovat na komplexní obchodně-výrobní skupinu. Vlastní výroba začala v listopadu roku 2015 v Boršově u Jihlavy.

Analytici Starteepo předpokládají, že tržby Karo Investu letos dosáhnou 191 milionů korun a čistý zisk 16 milionů korun. V pětiletém horizontu by měl podle jejich odhadu dosáhnout průměrný růst tržeb 23 procent ročně na 410 milionů korun. Růst čistého zisku odhadují ve stejném období v průměru 34 procent ročně a dosáhnout by měl 38 milionů korun.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ