Vietnamská společnost Bamboo Airways plánuje vytěžit z IPO 100 milionů USD

Vietnamská společnost Bamboo Airways očekává tržní kapitalizaci až 1 miliardu USD při svém plánovaném zařazení na trh v prvním čtvrtletí příštího roku. Hlavním cílem je podpořit agresivní expanzi na jednom z nejrychleji rostoucím trhu na světě.

Bamboo Airways plánuje uvést akcie na burze v Ho Či Minově Městě nebo na Hanojské burze cenných papírů již v lednu. Dále se očekává, že společnost stanoví počáteční cenu svého obchodního debutu v rozmezí 50 000 až 60 000 dongů (2,59 USD) za akcii.

„Očekáváme, že se akciovému trhu od nynějška do příštího roku povede dobře, protože makroekonomické data jsou velmi pozitivní“. Ve Vietnamu společnosti často prodávají akcie měsíce před zápisem na burzu. Bamboo však plánuje zápis krátce po prodeji akcií.

Akcie skupiny FLC Group JSC, která dluží společnosti Bamboo Airways, vyskočily o 6,9%, nejvíce od 25. července 2018, zatímco index VN vzrostl o 0,2%.

Předseda Bamboo Airways Trinh Van Quyet minulý měsíc uvedl, že společnost očekává, že z IPO získá asi 100 milionů dolarů. Základní kapitál dopravce se podle Hai zvýší na asi 4 biliony dongu z 2,2 bilionů dongů po prodeji akcií.

„Fundraising nám pomůže rozšířit naši flotilu, protože v příštím roce chceme ovládnout 30% domácího trhu“. Uvedl Trinh Van Quyet, předseda dopravce Bamboo se sídlem v Hanoji. Bamboo Airways v současné době ovládá více než 10% trhu ve Vietnamu.

Rostoucí střední třída ve Vietnamu, podpořená hospodářským růstem asi 7%, dává spotřebitelům země k dispozici více disponibilního příjmu k možnosti létání. Vietnamská letiště odbavila v roce 2018 106 milionů cestujících, což je o 13% více než v předchozím roce.

Bamboo Airways v současné době provozuje 13 letadel na 25 domácích a mezinárodních trasách. Společnost dostane tento měsíc dalších pět nových letadel a očekává, že do konce letošního roku a do roku 2020 zvýší svou flotilu na 25 letadel, uvedl Hai. Plánuje se, že bude prvním vietnamským dopravcem, který bude provozovat přímé lety do USA, což se očekává na konci roku 2020, uvedl Quyet v srpnu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ