Burze dnes k růstu pomohla hlavně Erste a VIG

Pražská burza dnes rostla třetí den v řadě. Index PX si připsal 0,68 procenta na 1077,01 bodu. Vzhůru mu pomohly hlavně rakouské finanční tituly. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

„Tahounem růstu se staly akcie Erste Bank, které posílily o 2,30 procenta na 855 Kč, když nálada v západoevropském bankovním sektoru zůstala pozitivní,“ uvedl k dnešnímu obchodování makléř Fio banky Josef Dudek.

Dařilo se i dalšímu rakouskému titulu, pojišťovně VIG. Její cenné papíry zdražily o 0,72 procenta na 628,50 koruny.

Mimo finanční sektor si polepšila emise technologické společnosti Avast. Akcie vývojáře stejnojmenného antivirového programu zpevnily o 0,8 procenta na 126 Kč za kus.

Naopak mezi ztrátové se dnes zařadily cenné papíry Monety či textilky PFNonwovens. Akcie Monety, která ve středu zveřejní hospodářské výsledky za 3. čtvrtletí, dnes odepsaly přes půl procenta na 77 korun. Emise znojemského výrobce netkaných textilií PFNonwovens oslabila o 0,56 procenta.

Česká měna se dnes kolem 17:00 obchodovala v kurzu 25,52 Kč/EUR a 23,05 Kč/USD. Ve srovnání s pondělním podvečerem oslabila koruna vůči dolaru o 17 haléřů, kurz k euru se nezměnil. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ