AAA Auto očekává překonání loňského rekordu 83.000 prodaných aut

Skupina autobazarů AAA Auto letos očekává, že překoná loňský prodejní rekord 83.000 ojetých vozů. Od ledna do konce října ve čtyřech zemích prodala 73.000 aut, z toho 40.000 v České republice. Zvýšení prodeje očekává i v příštím roce, kdy chce jen v Polsku navýšit odbyt z letošních odhadovaných 16.000 na 25.000 vozů. Polsko tak v příštím roce předstihne dosud druhý největší trh skupiny Slovensko. Na dnešní tiskové konferenci to uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

AAA provozuje celkem 57 poboček. Poslední otevřela dnes v nákupní zóně v Čestlicích u Prahy. Centrum za čtyři miliony korun nabízí kolem 200 aut na ploše 6300 metrů čtverečních. V budoucnu by se kapacita měla rozšířit až na 500 nabízených aut. Pobočka je vybavena servisem a výkupním centrem. Ještě před dnešním oficiálním otevřením prodala 60 aut a počítá s měsíčním objemem 120 prodaných aut.

Otevření druhé pražské pobočky zapadá do rozvojové strategie společnosti, která počítá s neustálým zvyšováním nabídky na trhu v každé zemi, kde působí. V České republice nyní na 24 místech nabízí zhruba 11.000 vozů, a je tak prodejcem ojetin s nejhustší pobočkovou sítí a nabídkou aut. V příštím roce bude skupina expandovat převážně v Polsku, kde je nyní 13 prodejních a výkupních poboček, přičemž tento počet by se mohl téměř zdvojnásobit.

„Před rokem 2008 jsme měli menší pobočku v Praze-Řepích, ale od té doby dosud v Praze fungovala pouze centrála v Dolních Chabrech. Naším cílem je přiblížit se zákazníkům na jihovýchodní straně Prahy, která se velmi intenzivně rozvíjí. Proto jsme se rozhodli otevřít další pobočku, která bude obsluhovat i přilehlé regiony Středočeského kraje,“ uvedl provozní ředitel sítě AAA Auto Petr Vaněček. Autocentrum v Dolních Chabrech již podle něj kapacitně obyvatelům Prahy a spádových oblastí nestačí.

Autobazarům AAA Auto na českém trhu konkuruje například společnost Auto ESA se zhruba desítkou poboček, ale i programy prodeje ojetin u jednotlivých značek, jako je Das WeltAuto nebo Škoda Plus.

Skupinu AAA Auto vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. AAA působí v ČR, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ