Čínská poštovní spořitelna je připravena na největší veřejnou nabídku akcií v zemi od roku 2015.

Čínská poštovní spořitelna (Postal Savings Bank of China Co.) je připravena na největší veřejnou nabídku akcií v zemi od roku 2015. Pekingský poskytovatel půjček, který již vstoupil na burzu v Hongkongu (HKE), plánuje získat od investorů 28,4 miliard juanů (4,1 miliardy dolarů) – jedná se o třetí největší úpis na globálním trhu v tomto roce, ihned za květnovým IPO Uber Technologies Inc. v hodnotě 8,1 miliard USD a IPO společnosti Budweiser Brewing Co. v Hongkongu v září.

Jedna z největších čínských, státem vlastněných finančních institucí, poštovní banka plánuje vydat 5,17 miliard akcií typu „A“, tj. se standardními právy akcionáře v hodnotě 5,5 juanu za akcii, podle prospektu firmy odeslaného Shanghaiské burze cenných papírů, která potvrdila dřívější zprávu agentury Bloomberg.

Pokud bude banka plně využívat možnost nadměrné emise až do 776 milionů akcií, může velikost fundraisingu dosáhnout teoreticky 32,7 miliard juanů, což by překonalo nabídku společnosti Guotai Junan Securities Co. v roce 2015, která dosáhla objemu 30 miliard juanů.

Podle údajů, které sestavil Bloomberg, byla největší nabídka akcií (A typ) v objemu 68,5 miliard juanů Čínské Agrární Banky. v roce 2010.

Čínské banky zvyšují kapitál rekordním tempem, většinou prostřednictvím prodeje dluhopisů, aby posílily finanční sílu, protože se potýkají s rostoucím objemem defaultních úvěrů. Politická reprezentace také vyzvala věřitele, aby pomohli oživit hospodářský růst a zvýšili půjčky čínskému nestátnímu sektoru, který má problémy s hotovostí (likviditou), což by vedlo k tomu, že by na sebe vzali větší riziko.

Poštovní banka má více než 40 000 poboček po celé zemi a více než 550 milionů retailových zákazníků. Akcie tento rok v Hongkongu posílily o 23%.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ