Pražská burza dnes mírně posílila, nejlépe si vedly akcie VIG

Pražská burza dnes smazala část svých úterních ztrát. Index PX posílil o 0,08 procenta na 1084,96 bodu. Dařilo se hlavně akciím pojišťovny VIG a technologické společnosti Avast. Opačným směrem působila na index především emise Erste bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Ze 12 hlavních titulů pražské burzy, které ovlivňují hodnotu indexu PX, jich dnešní obchodování uzavřelo v plusu pět a další čtyři stagnovaly. „Dařilo se pojišťovně VIG, která posílila o 2,14 procenta na 645 Kč, přestože výnosy dluhopisů klesaly a neobjevila se ani nová kurzotvorná zpráva,“ uvedl makléř Fio banky Josef Dudek.

Kromě VIG se dnes na burze dařilo také akciím Avastu či mediální skupiny CME. Cenné papíry softwarové firmy Avast zpevnily o více než půl druhého procenta na 132 Kč. Akcie CME zdražily o 1,19 procenta na 102,40 koruny.

Naopak v červených číslech uzavřely dnešní burzovní seanci akcie bankovní skupiny Erste a společnosti ČEZ. „Pokles západoevropského bankovního sektoru stáhl Erste Bank dolů o minus 1,09 procenta na 854 Kč,“ uvedl Dudek. Emise ČEZ zlevnila o 0,39 procenta na 517 Kč za akcii.

Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si od úterního podvečera pohoršila o osm haléřů na 25,59 Kč/EUR. Na dolar ztratila sedm haléřů, a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 23,25 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ