Akciové trhy v USA uzavřely smíšeně, dolar stagnoval

Akcie ve Spojených státech uzavřely obchodování smíšeně. Negativně na náladu na trhu dál působila nejistota ohledně obchodní dohody USA a Číny. Nepříznivé výhledy maloobchodních firem Home Depot a Kohl‘ dále vyvolaly obavy z budoucích výdajů spotřebitelů, které se na ekonomické aktivitě podílejí více než dvěma třetinami. Vzhůru táhly trh Facebook a Broadcom.

V závěru obchodování index Dow Jones klesl o 102,20 bodu, tedy 0,36 procenta, na 27.934,02 bodu. Širší index Standard Poor’s 500 stagnoval – snížil se o 1,85 bodu, neboli 0,06 procenta, na 3120,18 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 20,72 bodu, čili 0,24 procenta, na 8570,66 bodu.

Očekávání, že Spojené státy a Čína podepíší po šestnáctiměsíční obchodní válce prozatímní dohodu, zchladila pondělní zpráva CNBC o tom, že Peking se k věci staví pesimisticky. Na vině je neochota prezidenta Donalda Trumpa zrušit zavedená cla.

Včera Trump na zasedání vlády v Bílém domě konstatoval, že pokud dohoda uzavřena nebude, cla na čínské zboží ještě zvýší. Čína totiž podle něj musí dohodu uzavřít.

Americký dolar kvůli nejistotě ohledně americko-čínské dohody stagnoval. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn připisoval jen setiny procenta k pondělní úrovni a pohyboval se kolem 97,84 bodu. Euro k dolaru vzrostlo o půl desetiny procenta na 1,1076 USD. Dolar k japonskému jenu odepsal 0,1 procenta a prodával se za 108,539 JPY.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ