Libra je v očekávání výhry konzervativců nejvýše od května

Libra se dnes v očekávání výhry konzervativců v britských parlamentních volbách vyšplhala na sedmiměsíční maximum. Kolem 10:30 SELČ přidala britská měna 0,5 procenta na 1,3063 dolaru a stejně o 0,5 procenta posílila i k euru – byla tak nejvýše od května.

Libra hranici 1,30 za dolar překonala v situaci, kdy by podle nejnovějších průzkumů veřejného mínění měla vládnoucí Konzervativní strana premiéra Borise Johnsona udržet náskok před labouristickou opozicí Jeremyho Corbyna. Konzervativci by měli po volbách příští týden v parlamentu získat dostatečnou většinu.

Podle agentury Bloomberg libra posilovala vůči ostatním měnám i proto, že obávaná návštěva amerického prezidenta Donalda Trumpa v předvolební Británii probíhá nad očekávání hladce. Spekulovalo se o tom, že by Trumpův příjezd a jeho někdy nečekaná vyjádření mohly Johnsona poškodit.

Libra posiluje od října, v posledních dvou měsících zpevnila o šest procent. Pomohlo jí, když Evropská unie poskytla Británii odklad jejího odchodu ze společenství do 31. ledna, čímž se zmenšila pravděpodobnost brexitu bez dohody.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ