Pražská burza dnes prohloubila pondělní ztráty

Pražská burza druhým dnem klesala. Index PX dnes oslabil o 0,18 procenta na 1085,32 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie Avastu, Monety a Erste bank. Hlubšímu poklesu indexu bránil zejména ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna dnes stagnovala vůči euru a mírně zpevnila k dolaru.

Ze 12 hlavních titulů pražské burzy jich polovina zakončila dnešní obchodování v červených číslech. Emise mediální skupiny CME, Komerční banky a textilky PFNonwovens stagnovaly.

„Tahounem poklesu se stal Avast,“ uvedl makléř Fio banky Josef Dudek. Akcie technologické společnosti dnes zlevnily o půl druhého procenta na 131 korun za kus.

Téměř půl procenta odepsala banka Moneta. Její cenné papíry zakončily burzovní seanci s cenou 82,10 Kč. „Nedařilo se ani rakouským emisím, když Erste Bank klesla o 0,27 procenta na 826 Kč a VIG odevzdal 0,16 procenta na 640 Kč,“ dodal Dudek.

Naopak k růstovým titulům se dnes zařadila trojice ve složení ČEZ, Philip Morris ČR a 02 Czech republic. Akcie energetické společnosti ČEZ si polepšily o 0,59 procenta na 508 Kč. Cenné papíry výrobce cigaret Philip Morris zpevnily o 0,82 procenta a emise telekomunikační firmy O2 si polepšila o 0,85 procenta.

Koruna dnes stagnovala vůči euru a mírně zpevnila k dolaru, vyplývá z údajů na serveru Patria Online. Vůči euru si česká měna od pondělního podvečera polepšila o haléř a dnes kolem 17:00 se obchodovala za 25,52 Kč/EUR. K dolaru zpevnila koruna o šest haléřů na 23,01 Kč/USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ