Pražská burza potřetí za sebou posílila, dostala se nad 1100 bodů

Pražská burza potřetí za sebou posílila. Index PX přidal 0,6 procenta na 1100,02 bodu. Nárůst akcií Erste Bank, Moneta Money Bank a antivirové firmy Avast převážil nad ztrátami cenných papírů energetické společnosti ČEZ a telekomunikační O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna se dostala k euru na nejsilnější hodnotu za posledního půl roku, zpevnila také vůči dolaru.

Pražský akciový trh následuje vývoj burz v západní Evropě i USA, uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk. Poukázal na to, že panevropský index STOXX 600 dopoledne překonal svůj dosavadní rekord z dubna 2015. Pražská burza si podle Vlka nevede vůbec špatně, třebaže za západními zaostává. „Posilovaly především tituly navázané více na globální sentiment,“ doplnil makléř Fio banky David Brzek.

Akcie Erste Bank zdražily o 1,70 procenta na 848 korun, Monety o 0,24 procenta na 84,75 Kč. „Komerční banka se s pozitivním vývojem rovněž tradičně nesvezla a titul končil slabší o 0,19 procenta,“ podotkl Brzek. Akcie Komerční banky zakončily na 802,50 koruny.

Nejvýraznější růst o 3,01 procenta na 137 korun předvedly cenné papíry Avastu, podle Brzka dnes zakončily na svém novém maximu. Vzhůru šly také akcie výrobce netkaných textilií PFNonwovens a tabákové firmy Philip Morris.

Půl procenta na 502 korun odepsaly cenné papíry ČEZ. „Nepomohlo ani opětovné prohlášení ministra (průmyslu Karla) Havlíčka, že dokončované smlouvy mezi ČEZ a státem ohledně projektu nového jaderného zdroje zajistí pro společnost ziskovost tohoto projektu,“ poznamenal Brzek. Akcie O2 ztratily 1,71 procenta na 230,50 koruny.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ