Americké akcie se vyšplhaly na další rekordní maxima

Americké akcie mírně posílily, dostaly se tak na další rekordní maxima. Překvapivě příznivé údaje o vývoji ve zpracovatelském průmyslu a stavebnictví totiž podpořily důvěru investorů v ekonomiku Spojených států.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků si připsal 0,11 procenta a obchodování zakončil na 28.267,16 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,03 procenta na 3192,52 bodu a technologický index Nasdaq Composite se zvýšil o 0,10 procenta na 8823,36 bodu.

Výrazný nárůst zaznamenaly například akcie americké internetové televize Neflix, které si připsaly téměř čtyři procenta. Reagovaly tak na zprávu, že firma registruje zrychlování růstu u svých zahraničních aktivit, a to zejména v Asii a Tichomoří.

Na devizovém trhu výrazně oslabovala britská libra, a to kvůli obnovené nejistotě kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Včera kolem 22:00 SEČ vykazovala libra vůči dolaru pokles o zhruba 1,5 procenta na 1,3130 USD. Euro vůči dolaru zůstalo bez větších změn a prodávalo se za 1,1145 USD.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ