Akcie v USA uzavřely bez větších změn, drží se blízko svých maxim

Americké akcie uzavřely obchodování téměř beze změn, drží se tak v blízkosti svých rekordních maxim. Optimismus investorů ohledně vývoje světové ekonomiky kompenzovaly neuspokojivé výsledky zasilatelské společnosti FedEx.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků ztratil 0,10 procenta a obchodování zakončil na 28.239,28 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,04 procenta na 3191,14 bodu, zatímco technologický index Nasdaq Composite se zvýšil o 0,05 procenta na 8827,73 bodu.

Cena akcií společnosti FedEx se propadla o zhruba deset procent. Firma vykázala prudký pokles čtvrtletního zisku a zhoršila celoroční výhled. Dolů zamířila i cena akcií konkurenta UPS, která klesla o téměř dvě procenta.

Na devizovém trhu americký dolar posiloval, protože příznivé údaje o ekonomice Spojených států podporují očekávání, že americká centrální banka (Fed) v nejbližší době nepřikročí k dalšímu snížení úrokových sazeb. Libra naopak pokračovala v poklesu, dolů ji tlačí obnovená nejistota kolem odchodu Británie z Evropské unie.

Euro včera kolem 22:00 SEČ vykazovalo vůči dolaru pokles o zhruba 0,3 procenta na 1,1115 USD. Libra ve stejnou dobou vůči dolaru ztrácela také zhruba 0,3 procenta na 1,3085 USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ