Pražská burza poprvé v tomto týdnu zamířila vzhůru, pomohl Avast

Pražská burza poprvé v tomto týdnu posílila. Index PX dnes zpevnil o 0,05 procenta na 1118,22 bodu. Tahounem růstu byly akcie technologické společnosti Avast a rakouské bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Obchodování na evropských akciových burzách, včetně té pražské, dnes ráno negativně poznamenala informace o íránském raketovém útoku na americké základny v Iráku, uvedl makléř Fio banky Josef Dudek. Během dne se ale trhy vrátily k růstu. „Taktéž pražská burza se vymanila z ranních poklesů a nakonec přerušila klesající sérii z tohoto týdne,“ uvedl Dudek.

Z hlavních titulů pražské burzy si nejlépe vedly cenné papíry Avastu. Jejich cena vzrostla o 1,41 procenta na 144 Kč za kus a vrátila se tak do blízkosti historického maxima.

K růstu burzovního indexu přispěly také akcie Erste Bank a telekomunikační společnosti O2 Czech republic. Emise Erste posílila o 0,56 procenta, akcie O2 si připsaly zhodnocení o 0,21 procenta.

Naopak brzdou výraznějšího růstu pražské burzy byly cenné papíry pojišťovny VIG či banky Moneta. Akcie VIG oslabily o více než půl druhého procenta, Moneta odepsala 0,77 procenta.

Mimo finanční sektor se nedařilo například energetické společnosti ČEZ. Cena jejích akcií klesla o 0,49 procenta na 508,50 Kč.

Koruna dnes stagnovala k euru a ztrácela na dolar. Kolem 17:00 se česká měna obchodovala v kurzu 25,26 Kč/EUR, stejně jako v úterý vpodvečer. Vůči dolaru oslabila o pět haléřů na 22,72 Kč/USD, vyplývá z údajů na serveru Patria Online.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ