Britská vláda a akcionáři zachrání leteckou společnost Flybe

Britská vláda se dohodla s akcionáři aerolinek Flybe, které se potýkají s finančními problémy, a společně leteckou společnost zachrání. Informovala o tom ministryně obchodu Andrea Leadsomová. Akcionáři, například Virgin Atlantic či skupina Stobart Group, souhlasili, že do ztrátové letecké společnosti vloží víc peněz. Vláda přislíbila, že reviduje výši daně, kterou dopravci platí za cestující, napsal zpravodajský server BBC.

„Jsem potěšena, že jsme se dohodli s akcionáři Flybe, abychom společnost udrželi v provozu, a zajistili tak propojení britských regionů,“ napsala Leadsomová na twitteru.

Flybe zajišťuje více než polovinu vnitrostátních letů mimo Londýn. Hlavní zastoupení má na letištích Aberdeen, Belfast City, Manchester nebo Southampton. Ročně přepraví zhruba devět milionů pasažérů do 170 destinací po celém kontinentu. Podnik má 68 letadel a přes 2400 zaměstnanců.

Ministerstvo financí s Flybe vypracují splátkový kalendář na daň za přepravené cestující, kterou aerolinky dluží. Server Sky News napsal, že za poslední tři roky to činí 106 milionů liber (3,1 miliardy Kč).

Firmu Flybe loni za 2,6 milionu dolarů (59 milionů Kč) koupilo konsorcium společností Virgin Atlantic, Stobart Group a Cyrus Capital. Záchranný plán nových majitelů zahrnoval překlenovací úvěr 20 milionů liber (zhruba 590 milionů Kč) a investice až za 80 milionů liber, podle médií však Flybe potřebuje ještě další finance.

Flybe je už druhá letecká společnost se sídlem v Británii, které v posledních čtyřech měsících hrozí krach. Loni v září zbankrotoval Thomas Cook, což byl významný pořadatel zájezdů nejen v Británii, ale i v dalších zemích.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ