Akcie v USA po podpisu obchodní dohody posílily, dolar klesl

Americké akcie rostly. Spojené státy a Čína podepsaly první fázi obchodní dohody a slíbily vyřešit svůj celní spor, který již více než rok hýbe finančními trhy. Zisky však byly nízké kvůli ztrátám některých firem po zveřejnění jejich výsledků hospodaření.

Index Dow Jones v závěru obchodování stoupl o 90,55 bodu, tedy 0,31 procenta, na 29.030,22 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 vzrostl o 6,14 bodu, neboli 0,19 procenta, na 3289,29 bodu. Index technologického trhu Nasdaq stoupl o 7,37 bodu, čili 0,08 procenta, na 9258,70 bodu.

Hlavním bodem obchodní dohody je slib Číny, že v příštích dvou letech nakoupí od USA více zemědělských produktů a dalšího zboží a služeb. Dohoda uvolňuje investorům cestu k tomu, aby se mohli zaměřit na nadcházející výsledkovou sezonu, včetně výhledů hospodaření firem po podepsání obchodní dohody, napsala agentura Reuters.

„Není pochyb, že z psychologického hlediska je to velká úleva pro trh,“ uvedl ekonom Sparten Capital Securities Peter Cardillo. „Jsou zde stále ředitelé, kteří pochybují, ale může to pomoci kapitálovým investicím a to byl největší chybějící článek ekonomiky v posledních několika letech.“

Růst akciových trhů zbrzdily nepříznivé výsledky některých firem, v čele s Bank of America a maloobchodní společností Target. Ztráty akcií firmy Target způsobené slabými tržbami v předvánočním období stáhly dolů i další maloobchodní firmy.

Dolar po podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou oslabil. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se snížil o 0,2 procenta na 97,22 bodu. Vůči euru dolar klesl o 0,2 procenta na 1,1152 USD a k jenu o 0,1 procenta na 109,89 JPY. Euro vůči jenu stouplo o 0,2 procenta na 122,55 JPY.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ