Pražská burza neudržela dopolední růst a klesla o 0,14 procenta

Pražská burza dnes po ranním vzestupu nakonec oslabila. Index PX klesl o 0,14 procenta na 1131,45 bodu. Za nízkého objemu obchodů stouply akcie energetické společnosti ČEZ, klesly cenné papíry Erste Bank a Monety Money Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna se růstem k euru na 25,10 Kč/EUR vrátila na nejsilnější úroveň za sedm let, mírně zpevnila také vůči dolaru.

Pražský akciový trh mírně klesl v souladu se západem Evropy, podotkl analytik Patria Finance Tomáš Vlk. „Burza neudržela dopolední přírůstky a nakonec měřeno indexem PX lehce oslabila,“ uvedl makléř Fio banky Josef Dudek. Objem obchodů byl podle něj výrazně podprůměrný, na čemž se podepsal i dnešní svátek v USA.

Akcie Erste Bank odevzdaly 0,83 procenta na 837 korun, Monetě klesly o 0,35 procenta na 84,50 Kč. Cenné papíry Komerční banky stagnovaly na 813 korunách a pojišťovně VIG oslabily o 0,08 procenta na 658 Kč. „Bankovní sektor v Evropě byl nevýrazný,“ poznamenal Dudek.

Dnes nejvíce obchodované akcie ČEZ přidaly 0,19 procenta na 520 korun. Podobným tempem o 0,21 procenta na 238,50 koruny se zvedly cenné papíry telekomunikační společnosti O2. Akcie antivirové firmy Avast po pátečním poklesu z rekordních maxim dnes stagnovaly na 155 korunách.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ