Netflix zvýšil zisk, růst počtu klientů v USA ale nenadchnul

Americký provozovatel streamovacích služeb Netflix ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 338 procent na 587 milionů dolarů (13,3 miliardy Kč). Výrazně se zvýšil i počet uživatelů v celém světě, naopak na hlavním trhu, tedy ve Spojených státech, růst zklamal. Akcie firmy proto na výsledky zareagovaly poklesem.

Netflix, který si loni dal stranou 19 miliard dolarů na tvorbu obsahu, ztrácí kvůli konkurenci některé populární pořady. Například seriál Přátelé z 90. let se přesune na novou streamovací platformu HBO Max, jejímž vlastníkem je telekomunikační gigant AT&T. Analytici společnosti Wedbush uvádějí, že pořady původem od konkurenčních firem Comcast, Disney, Fox a Warner Brothers se loni na odsledovaných hodinách na Netflixu podílely z více než poloviny.

Firma v úterý oznámila, že ve Spojených státech ve čtvrtém čtvrtletí získala 420.000 předplatitelů. Analytici v anketě společnosti Refinitiv ale v průměru předpokládali, že Netflix jich získá 659.600. Z toho důvodu se podnik snaží přidávat i neanglicky mluvené pořady, aby podpořil zájem o své služby v zahraničí.

V celém světě Netflix ve čtvrtletí získal 8,76 milionu předplatitelů, zatímco odhad byl 7,63 milionu. V tomto čtvrtletí firma očekává nárůst o sedm milionů platících klientů, což zaostává za odhady. Analytici čekali v průměru 8,82 milionu nových klientů. Část lidí dává přednost konkurenčním platformám Disney+ a Apple TV+.

Akcie Netflixu v reakci na výsledky odepsaly po uzavření burz asi 1,6 procenta, později ale ztráty smazaly a začaly růst. Dostaly se tak nad 344 dolarů za kus.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ