Pražská burza po růstu na devítileté maximum oslabila

Pražská burza dnes po středečním růstu na téměř devítileté maximum oslabila. Index PX klesl o 0,45 procenta na 1135,40 bodu. Dolů ho táhly třeba akcie bankovní skupiny Erste nebo softwarové firmy Avast. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Akcie Erste a Avastu patřily dnes k emisím, s nimiž se obchodovalo v největším objemu. Zároveň obě oslabily, a cenné papíry Avastu dokonce postihl nejvýraznější propad z hlavních emisí burzy. Akcie Avastu odepsaly 1,84 procenta na 160 korun a akcie Erste 0,36 procenta na 841 korun.

Největšího posílení dosáhly cenné papíry výrobce lihovin Stock, které zdražily o 0,46 procenta na 65,40 koruny. Polepšily si také třeba akcie Moneta Money Bank, a to o 0,35 procenta na 85,70 koruny.

Česká měna dnes stagnovala k euru a oslabila k dolaru. K 17:00 koruna vůči dolaru oslabila oproti předchozímu závěru o šest haléřů na 22,76 Kč/USD. K euru sice oproti středě posílila, ale pouze o jeden haléř na 25,14 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ