Majitel Googlu zvýšil zisk, růst tržeb byl ale nejslabší za 5 let

Čistý zisk americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetového gigantu Google, se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně zvýšil téměř o pětinu na 10,67 miliardy dolarů (243 miliard Kč). Růst tržeb byl ale nejpomalejší za pět let. Vyplývá to z výsledků, které firma zveřejnila. Google je nejpoužívanějším internetovým vyhledávačem na světě.

Celkové tržby společnosti Alphabet se zvýšily o 17 procent na 46,08 miliardy dolarů. Zaostaly tak za očekáváním analytiků, kteří je podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali v průměru na 46,94 miliardy dolarů. Zisk naopak odhady překonal. V přepočtu na akcii činil 15,35 dolaru, zatímco analytici očekávali 12,53 dolaru, napsala agentura Reuters.

Akcie podniku po zveřejnění výsledků ztrácely více než čtyři procenta. Minulý měsíc se společnost Alphabet stala teprve čtvrtým americkým podnikem, jehož tržní hodnota přesáhla bilion dolarů.

Většina zisků společnosti Alphabet pochází z prodeje reklamy. Investoři nyní rovněž pozorně sledují aktivity firmy v cloudových službách a její ambice v oblasti péče o zdraví. Google se loni dohodl na koupi výrobce chytrých hodinek a fitness náramků Fitbit, píše agentura AP.

Z vedení společnosti Alphabet koncem loňského roku odstoupili zakladatelé firmy Google Larry Page a Sergey Brinn. Jejich místo v čele konglomerátu zaujal generální ředitel Googlu Sundar Pichai.Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ