IPO: Schrödinger (NASDAQ: SDGR)

Společnost Schrödinger plánuje vstoupit na burzu NASDAQ ve čtvrtek 6. 2. 2020 s upisovací cenou v rozmezí $14 – $16. K dispozici bude 10 000 000 ks akcií pod symbolem „SDGR“. Manažeři emise jsou: Morgan Stanley, BofA Securities, Jefferies a BMO Capital Markets.

Společnost názvem i zaměřením zjevně inspirovaná „kvantovou superpozicí“, se pokouší vyvíjet softwarovou platformu, která na multimodální úrovni (zde zjevná shoda se superpozicí) matematicko-fyzikálních principů by měla umožnit rychlejší a levnější objev vysoce kvalitních nových molekul pro vývoj léčiv a materiálů, s nižšími náklady a s větší pravděpodobností úspěchu ve srovnání s tradičními metodami.

Software aktuálně používají biofarmaceutické a průmyslové společnosti, akademické instituce a vládní laboratoře po celém světě a firma je podle svého tvrzení předním poskytovatelem výpočetních softwarových řešení pro výzkum a vývoj léčiv.

Využití platformy ve vývoji a výzkumu se odehrává jak zprostředkovaně pro klientskou základnu, tak na vlastní účet, tedy pro vnitřní účely, resp. pro ovládané osoby.

Mediánová cena akcií v IPO je 15 USD, firma nabízí 10 mil. Akcií typu „A“ a opce pro upisovatele IPO. Pokud se upíšou všechny akcie za mediánovou hodnotu, firma získá 150 mio USD a její tržní kapitalizace na této ceně bude 790 mio USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ