Zisk amerického investora zpevnil akcie Deutsche Bank o 13 pct.

Ve společnosti Deutsche Bank koupila podíl 3,1 procenta americká investiční společnost Capital Group. Akcie největší německé banky, která má za sebou řetězec ztrát a skandálů, v reakci přidaly přes 13,6 procenta – nejvíce během jednoho dne za poslední čtyři roky – a vyšplhaly se na své šestnáctiměsíční maximum.

Deutsche Bank v minulosti přistoupila k jedné z nejrozsáhlejších restrukturalizací v investičním bankovnictví od finanční krize. Loni banka ohlásila, že o práci přijde 18.000 lidí, z toho polovina v Německu. V tu dobu to představovalo bezmála 20 procent zaměstnanců. Za loňský rok vykázala banka kvůli nákladné restrukturalizaci ztrátu 5,27 miliardy eur (asi 132 miliard Kč).

Před ohlášením restrukturalizačního plánu Deutsche Bank jednala o spojení s největším domácím konkurentem Commerzbank. Firmy ale později uvedly, že rozhovory ukončily bez uzavření dohody.

Kalifornská Capital Group podle zdroje agentury Reuters vlastnila v Deutsche Bank podíl již před lety, ale prodala jej. Vstoupit do německé banky znovu se podle tohoto zdroje rozhodla na konci minulého roku. Stává se tak jejím třetím největším investorem.

Akcie Deutsche Bank se loni propadly na rekordní minima. Letos zatím přidaly 36 procent.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ