Akcie v USA klesly, varování Applu prohloubilo obavy z koronaviru

Americké akcie oslabily kvůli obavám z negativních hospodářských dopadů epidemie nového typu koronaviru. Ty prohloubila zpráva technologické společnosti Apple, že kvůli koronaviru nesplní výhled tržeb na druhé finanční čtvrtletí, který si stanovila teprve před třemi týdny.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků ztratil 0,56 procenta a obchodování zakončil na 29.232,19 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,29 procenta na 3370,29 bodu, zatímco technologický index Nasdaq se zvýšil o 0,02 procenta na 9732,74 bodu.

Akcie společnosti Apple oslabily o více než tři procenta, později však část ztrát smazaly. Obchodování nakonec uzavřely s poklesem o necelá dvě procenta. Analytička Quincy Krosbyová ze společnosti Prudential Financial předpověděla, že se objeví i další podniky, které budou poukazovat na dopady koronaviru.

Na devizovém trhu euro vůči dolaru sestoupilo na téměř tříleté minimum. Reagovalo tak na zprávu o překvapivě prudkém poklesu důvěry investorů v německou ekonomiku. Jednotná evropská měna se poprvé od dubna 2017 dostala pod 1,08 USD, včera kolem 22:00 SEČ ztrácela zhruba 0,4 procenta na 1,0795 USD.

Výsledky průzkumu institutu ZEW ukázaly, že index důvěry investorů v německou ekonomiku se v únoru snížil na 8,7 bodu z lednových 26,7 bodu. Přispěly k tomu obavy z negativních hospodářských důsledků epidemie nového typu koronaviru. Analytici přitom očekávali mnohem mírnější pokles indexu, a to na 21,5 bodu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ