Americké akcie oslabily kvůli obavám z důsledků koronaviru

Americké akcie dnes oslabily v čele s technologickými podniky. Za poklesem akciového trhu stály především rostoucí obavy investorů z negativních hospodářských důsledků nového typu koronaviru, který se šíří z Číny.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků ztratil 0,44 procenta a obchodování zakončil na 29.219,98 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,38 procenta na 3373,23 bodu a technologický index Nasdaq se snížil o 0,67 procenta na 9750,96 bodu.

„Převládá nejistota ohledně koronaviru a ohledně toho, zda se bude dál šířit a ovlivňovat globální ekonomickou aktivitu, než se situace stabilizuje a časem začne zlepšovat,“ uvedl analytik Michael Sheldon ze společnosti RDM Financial Group.

Výrazný nárůst nicméně zaznamenaly akcie on-line makléřské společnosti E*Trade Financial. Reagovaly tak na zprávu, že firmu za zhruba 13 miliard dolarů (přes 300 miliard Kč) koupí investiční banka Morgan Stanley.

Na devizovém trhu se americký dolar během včerejšího obchodování vyšplhal až na desetiměsíční maximum vůči japonskému jenu. Euro vůči dolaru mírně oslabovalo, včera kolem 22:00 SEČ ztrácelo zhruba 0,2 procenta na 1,0788 USD.

Japonský jen se dostal pod tlak kvůli obavám ohledně vývoje japonské ekonomiky. Dolar vůči jenu vystoupil až na 112,23 JPY. Později o část zisků přišel a prodával se za zhruba 112 JPY. Oproti středečnímu závěru si tak připisoval 0,6 procenta.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ