HP odmítla zvýšenou nabídku na převzetí, kterou dostala od Xeroxu

Americký výrobce počítačů HP dnes odmítl zvýšenou nabídku na převzetí, kterou mu předložil výrobce tiskáren Xerox. Firma uvedla, že ji nabídka zhruba za 35 miliard dolarů (téměř 800 miliard Kč) i nadále podhodnocuje.

Xerox minulý měsíc svou nabídku zvýšil o dva dolary na 24 dolarů za každou akcii HP. Původní nabídku 22 dolarů za akcii vedení HP odmítlo už v listopadu. Zvýšená nabídka sestává z 18,4 dolaru v hotovosti a 0,149 akcie Xeroxu.

„Nabídka Xeroxu podhodnocuje HP a nepřiměřeně zvýhodňuje akcionáře Xeroxu na úkor akcionářů HP,“ uvedl dnes šéf správní rady HP Chip Bergh. Akcionáři HP by se podle Bergha v případě uskutečnění transakce změnili v investory sloučeného podniku, který by byl zatížen „nezodpovědně“ vysokým dluhem.

Xerox vyrábí především velké tiskárny a kopírky a většina jeho příjmů pochází z jejich pronájmu podnikům a z následné údržby. HP, který patří mezi největší producenty počítačů na světě, prodává zejména menší tiskárny a potřeby pro jejich provoz.

Obě firmy se nyní potýkají s negativními důsledky poklesu potřeby tištěných dokumentů a pracují na snižování nákladů. Fúze by tak mohla otevřít nové možnosti úspor. Společnost HP loni na podzim oznámila, že v rámci restrukturalizace zruší až 9000 pracovních míst. To odpovídá zhruba 16 procentům její celkové pracovní síly.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ