IPO: Imara Inc. (NASDAQ: IMRA)

IMRA má v úmyslu prodat ve čtvrtek 12. 3. 2020 na burze NASDAQ 4,5 milionů kmenových akcií za střední cenu 17,00 USD za akcii s hrubým výnosem přibližně 75,7 milionů USD. Manažeři emise jsou: Morgan Stanley, Citigroup a SVB Leerink.

IMRA očekává, že za úpis svých akcií v primárním kole zvýší svůj vlastní kapitál o necelých 76 mil. USD.
Financování vlastními zdroji hodlá využít pro další vývoj a rozvoj preparátů na léčbu srpkovité anémie, v návaznosti na publikování výsledků počátečních údajů fáze 2a klinických testu na konce roku 2020.

Na základě předběžných výsledků fáze 2a a úpravy IMR-687 má firma v úmyslu zahájit fázi 2b klinické studii pro léčbu všech pacientů s SCD a fázi 2B klinických studii pro léčbu všech pacientů s B- talasemií, obě v první polovině roku 2020, a očekává, že ohlásí předběžná data z těchto studií v prvním pololetí roku 2021.
Tržní příležitost pro léčbu srpkovité anémie je poměrně velké a očekává se růst v nadcházejících letech.

Vedení společnosti neuvedlo žádnou možnou obchodní spolupráci a dá se očekávat, že bude realizovat distribuci na svůj účet. Současně společnost neuvádí ani žádnou vědeckou spolupráci, která je v tomto oboru velmi důležitá, minimálně z hlediska validace výsledků.

Nicméně, jeden z institucionálních investorů IMRA je Pfizer, tudíž lze hypoteticky uvažovat o spojení s leaderem Pharma Business.

Pokud jde o ocenění, podle očekávaného ocenění podílu prodávaného v IPO by tržní kapitalizace společnosti byla na 248mil. USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ