Kryptoměna bitcoin za dva dny přidala 14 procent

Kryptoměna bitcoin za poslední dva dny výrazně zpevnila o téměř 14 procent na 6700 dolarů, tedy asi 173.500 Kč. Za poslední týden přitom bitcoin přidal třetinu hodnoty, což představuje zhruba 1650 dolarů (42.700 Kč). Vyplývá to z údajů webu Kurzy.cz. Kurz bitcoinu se výrazně propadl na začátku března, tedy v době, kdy se koronavirus začal masivně šířit z Itálie dál do Evropy. Zároveň se objevil i v USA. Ve stejnou dobu zažily strmý pád i akciové trhy.

„Od minulého týdne evidujeme velký nárůst nákupu bitcoinů, který je ovšem spíše spojený s prudkým výkyvem kurzu, kdy se bitcoin krátce dostal dokonce pod hranici 4000 USD. Samotná česká karanténa s tímto nesouvisí. Překvapivě nepozorujme ani pokles transakcí na bitcoinmatech, které jsou většinou umístěny v obchodních centrech a jsou tak nadále dostupné veřejnosti,“ uvedl ředitel největšího tuzemského obchodníka bitstock.com Martin Stránský.

Zatím nejníže se letos bitcoin obchodoval 13. března, kdy spadl až ke 4000 dolarům. Naopak dosavadní letošní maximu bylo 10.450 USD. „U vývoje ceny bitcoinu v rámci současné krize je stejně jako u zlata potřeba sledovat dlouhodobý horizont. Zlato jako bezpečný přístav také někdy v krizích padalo, hodnota bitcoinu ještě minulý týden klesala také, i když se čekalo, že by nyní mohla naopak růst. K čemuž ale teď zřejmě pozvolna dochází,“ dodal Stránský.

Pokud celkové zpomalení světa zasáhne i peněžní sektor a omezil by se přístup k tradičním finančním službám, mohl by být bitcoin jako platidlo bez prostředníků podle obchodníků velmi užitečný.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ