Pražská burza rostla, PX stoupl o 4,34 pct, Erste získala 11 pct

Pražská burza zahájila týden výraznějším růstem, index PX dnes stoupl o 4,34 procenta na 807,95 bodu. Posílily téměř všechny tituly, dařilo se zejména finančním emisím v čele s Erste Bank, jejíž akcie si připsaly téměř 11 procent. Naopak ztrátová byla dnes textilka PFNonwovens. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

„Akcie dnes zamířily strmě vzhůru, poté co náznaky zpomalování nákazy v Evropě a jeden lepší den v zámoří investory pozitivně naladily. Sázky na to, že v rámci koronakrize nás čeká už jen zlepšování, táhnou americké indexy skoro o pět procent vzhůru a Evropa registruje zisky zhruba mezi třemi a šesti procenty,“ uvedl Tomáš Vlk z Patria Finance.

V Praze si dnes nejvíce polepšila Erste Bank, zdražila o 10,7 procenta na 476 Kč. Druhá rakouská emise pojišťovna VIG získala 4,86 procenta na 496 korun. Z českých bank si vedla lépe Komerční banka, hodnota jejích akcií stoupla o 6,31 procenta na 522 Kč. Moneta Money Bank posílila o 4,67 procenta na 53,80 koruny.

Z dalších emisí získala například energetická společnost ČEZ 2,96 procenta, mediální společnost CME 6,56 procenta, techologická firma Avast 0,85 procenta a mobilní operátor O2 půl procenta.

Jedinou ztrátovou byla dnes textilka PFNonwovens, jejíž cenné papíry zlevnily zhruba o procento na 606 korun.

Koruna dnes k oběma hlavním světovým měnám zpevnila shodně o 24 haléřů. Vůči euru se kolem 17:00 podle serveru Patria Online obchodovala za 27,51 Kč/EUR, k dolaru pak za 25,51 Kč/USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ