O podporu v nezaměstnanosti požádalo v USA přes šest milionů lidí

O podporu v nezaměstnanosti požádalo ve Spojených státech minulý týden asi 6,61 milionu lidí. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Výsledek znamená mírné zlepšení proti předchozímu týdnu, je ale výrazně horší, než čekali analytici. Od začátku krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem, už přišlo v USA o práci více než 16 milionů lidí.

Počet žádostí v týdnu do 4. dubna je zhruba o 261.000 nižší než v týdnu předchozím. Analytici ale očekávali, že o podporu požádá maximálně 5,2 milionu lidí. Američané přicházejí o práci zejména proto, že řada firem je nucena kvůli omezujícím opatřením zavřít. Týká se to hlavně služeb, jako jsou restaurace, ale i některých výrobních závodů.

Za poslední tři týdny tak přišel o práci jeden z deseti zaměstnanců, upozornila agentura AP. Za celý duben by mohlo o práci přijít více než 20 milionů Američanů a míra nezaměstnanosti stoupnout na 15 procent.

Koronavirová epidemie by podle odhadů měla snížit ekonomickou aktivitu v tomto čtvrtletí téměř o třetinu. Uzavření podniků, které nejsou považovány na nezbytné, nařídilo již 48 států USA.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ