Ekonomický kalendář – Top věci, které se vyplatí sledovat tento týden

Zatímco v nadcházejícím týdnu se očekávají desítky zpráv o výnosech a ekonomické údaje přinesou více poznatků o dopadu koronaviru, hlavní důraz bude stále kladen na vývoj týkající se viru a na to, jak brzy se ekonomika může znovu zotavit. Očekává se, že v příštím týdnu zveřejní výsledky přibližně 20% společností S&P 500 a existují také některé důležité ekonomické zprávy, včetně nároků na dávky pro nezaměstnané v USA, zboží dlouhodobé spotřeby a stávající prodeje domů. Eurozóna má zveřejňovat údaje o PMI za duben spolu se zprávami německých ZEW a Ifo, zatímco U.K. má zveřejňovat údaje o nezaměstnanosti, inflaci a maloobchodním prodeji. Toto je to co pro začátek týdne potřebujete vědět.

Americký prezident Donald Trump v sobotu řekl, že Texas a Vermont umožní některým firmám znovu otevřít v pondělí, přičemž budou stále dodržovat opatření týkající se koronaviru.

V sobotu se v Texasu rozšířily demonstrace, které požadují ukončení opatření k pobytu doma

Trump nabídl prosperující ekonomiku jako nejlepší důvod pro jeho znovuzvolení v listopadu.

Několik států, včetně Ohia, Michiganu, Texasu a Floridy, uvedlo, že mají v úmyslu znovu otevřít části své ekonomiky, možná do 1. května nebo dokonce dříve, ale zdálo se, že zůstávají opatrní.

Viceprezident Mike Pence v pátek uvedl, že USA má schopnost provést dostatečné množství testů, aby se státy dostaly do první fáze opětovného otevření, ale guvernéři a státní zdravotníci tvrdí, že není k dispozici dostatek testovacích souprav a vybavení.

Zisky – Očekává se, že výsledky tohoto týdne oznámí zhruba sto společností S&P 500, protože investoři čekají nárůst trhu, který zvedl index S&P o 25% z březnových minim na čtvrtek. Patří mezi ně významné společnosti z oblasti průmyslových, technologických a spotřebních výrobků a také společnost zabývající se streamováním Netflix (NASDAQ: NFLX), jejíž akcie se v posledním týdnu zvýšily na rekordní úroveň, protože rozšířené objednávky v domácnosti zvyšovaly poptávku po online streamingových službách. Některé ze společností, které také podávají zprávy, patří k těm nejhůře postiženým pandemickým spádem, včetně leteckých společností, jako jsou Delta Air Lines (NYSE: DAL) a Southwest Airlines (NYSE: LUV).

Investoři se připravují na obrovské výdělky za první čtvrtletí, ale budou také hledat náznaky toho, jak brzy se podnikání může vrátit na správný směr.

Pokles – Očekává se, že objednávky zboží dlouhodobé spotřeby klesnou, vzhledem k nedávnému poklesu ve výrobních datech a propadu v ropném a plynárenském sektoru způsobenému klesajícími cenami komodit.
Kalendář také obsahuje aktualizace nových a stávajících prodejů z domova a
dat PMI, u nichž se očekává další pokles.

Eurozóna – Složené PMI v eurozóně, které zahrnují služby a výrobu, minulý měsíc klesly na rekordních 29,7, což je největší měsíční pokles od začátku průzkumu v červenci 1998.

Rozsah ekonomického spadu z pandemie koronavirů ve Velké Británii bude pravděpodobně větší a mnohem rychlejší než rozsah globální finanční krize. S ohledem na to někteří ekonomové očekávají, že ve čtvrtek budou
maloobchodní tržby vykazovat pokles asi o 10%, ale tento počet by mohl být mnohem větší na základě již zveřejněných ostatních ukazatelů výdajů. Očekává se také, že údaje PMI ukazují na prudké zpomalení aktivity.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ