Dokážete si moderní dobu představit bez bankovního systému?

Wells Fargo and Company (NYSE: WFC)

  • Po obřích výprodejích na začátku koronavirové pandemie jsou nyní i akcie obrovských bank velmi atraktivní investiční příležitostí, protože je možné je nakoupit s obrovskou slevou.
  • Warrena Buffeta asi netřeba představovat, člověk který úspěšně investuje od svých 11 let má skrze svůj investiční fond majoritní podíl v bance Wells Fargo and Company (9,5%) a je tak velmi pravděpodobné, že sám velký věštec z Omahy bude chtít jeden ze svých investičních klenotů podpořit.
  • Jedná se o společnost z kategorie “Too big To fail” v roce 2008 během hypoteční krize jsme mohli být svědky sledu událostí po pádu jedné z předních investičních bank (Lehman Brothers), které Wells Fargo přečkala a s největší pravděpodobností přečká i sítuaci současnou.
  • Proslulý investor Steve Eisman prohlásil, že americké banky jsou atraktivní investicí v důsledku tržního výprodeje vyvolaného koronavirem.
  • Cílové ceny jsou stále kolem 50 USD (FINVIZ.com) a je zde tedy potenciál k návratu na hodnoty před vypuknutím pandemie koronaviru. Z aktuálních cen 26,92 USD = 85% prostor.

Wells Fargo je americká banka, akciová společnost se sídlem v San Francisku. Prostřednictvím svých dceřiných firem poskytuje bankovní, finanční, poradenské a pojišťovací služby po celém světě. Co do tržní kapitalizace je to největší banka na světě, je na druhém místě ve vkladech, hypotékách a debetních kartách. Spolu s firmami JPMorgan Chase, Bank of America a Citigroup patří do „velké čtyřky“ amerických bank. V roce 2015 zaměstnávala přes 265 tisíc osob, její příjmy činily přes 86 miliard USD a zisk téměř 23 miliard USD.

Firmu Wells Fargo založili v roce 1852 Henry Wells a William Fargo, kteří provozovali nejdříve dostavníkovou dopravu na americkém západě, později také různé finanční služby. V roce 1998 ji koupila bankovní společnost Norwest Corporation z Minneapolisu (Minnesota), ale rozhodla se dále fungovat pod jménem Wells Fargo, které proslavily kovbojské filmy.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ