GE propustí v letecké divizi 25 procent zaměstnanců

Americký průmyslový koncern General Electric (GE) zruší v letecké divizi 13.000 pracovních míst, což odpovídá zhruba 25 procentům pracovní síly divize. Letecký průmysl je kvůli pandemii nemoci covid-19 v útlumu. Oznámil to ředitel divize GE Aviation David Joyce. Společnost působí prostřednictvím divize GE Aviation Czech také v České republice.

Propouštění v divizi je součástí plánu na snížení nákladů o tři miliardy USD (74,5 miliardy Kč), které firma oznámila minulý měsíc. Zahrnuje také dříve oznámené propuštění deseti procent zaměstnanců v USA.

Americký výrobce letadel Boeing už minulý týden uvedl, že propustí deset procent, tedy zhruba 16.000 zaměstnanců, protože snížil výrobu letadel. Jeden z dodavatelů Boeingu, firma SpiritAero Systems, pak v pátek oznámila, že zruší 1450 pracovních míst.

Letecké společnosti po celém světě byly nuceny zrušit většinu letů a odstavit letadla z provozu. Vlády totiž ve snaze zamezit rychlému šíření koronaviru přistoupily k nebývalému omezení cestování. Letecký provoz ve světě podle odhadů klesne ve druhém čtvrtletí o 80 procent. Generální ředitel Boeingu Dave Calhoun minulý týden uvedl, že bude trvat dva až tři roky, než se cestování vrátí na úroveň z roku 2019. Dalších několik let bude trvat, než se odvětví vrátí k dlouhodobému růstu, napsala agentura Reuters.

Letecká divize GE Aviation je největším výrobce leteckých motorů na světě. GE Aviation vyrábí turbovrtulové, proudové a turbohřídelové motory a další součástky a systémy pro civilní i vojenské letectví, jejími zákazníky jsou také firmy Boeing a Airbus. V roce 2019 pro celý podnik pracovalo asi 205.000 lidí, z toho 52.000 jich bylo v letecké divizi.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ