TEVA přináší 19 možností v boji proti COVID-19

TEVA (NYSE: TEVA)

  • Teva je největším světovým producentem generických léčiv (generická léčiva dosahují stejné účinnosti jako originální léky, ale jsou levnější a proto dostupnější).
  • Sami američtí lékaři tlačí na guvernéra státu New York aby mohli využívat pro pacienty nakažené COVID-19 více léků od společnosti TEVA (o čemž píše i New York Post), ale to zajímavé na akciích TEVA je právě to, že nestojí a nepadají jen s coronavirem, ale používali se před a budou se používat pravidelně i po odeznění této infekční epidemie.
  • Analytici (viz níže) vidí cenu akcií společnosti minimálně o 29% výše než je její současná hodnota 11,57 USD.
  • TEVA nedávno (7. 5. 2020) reportovala slovy jejího CEO Kare Schultze velmi uspokojivéhospodářské výsledky za 1. kvartál tohoto roku a je pravdou, že tyto předčili všechna očekávání.
  • 4. května společnost představila v USA dlouho očekávaný lék na léčbu revmatoidní artritidy, který má v USA jen jediného konkurenta (lék Rituxan).

Současná cena akcie je 11,57 USD. Esther Rajavelu (společnost Oppenheimer) doporučuje koupit a vidí cílovou cenu akcie na 16 USD. A stejné doporučení má například i Jasper Hellweg (ze společnosti Argus Research) nebo Louise Chen (společnost Cantor Fitzgerald), jenž vytyčili cílovou cenu akcie TEVA shodně na 15 USD.

TEVA je nadnárodní farmaceutická. Zaměřuje se především na výrobu generických léčiv, jejichž je největším světovým producentem a zároveň patří mezi dvacet největších farmaceutických společností světa. Její roční obrat v roce 2007 činil 9,4 mld. USD (v roce 2006 8,4 mld. USD), z čehož 80% zisků pocházelo z Evropy a Severní Ameriky. Po akvizici amerického rivala Ivax Corporation v lednu 2006 má celkem 28 tisíc zaměstnanců v 50 státech světa. Závody Teva se nachází v Izraeli, Severní Americe, Evropě a Latinské Americe. V České republice vyrábí léky v závodě Teva Czech Industries (konkrétně v Opavě-Komárově — bývalý závod Ivax, dříve Galena) a její investice 100 milionů USD (přibližně 1,6 miliardy Kč) do tohoto závodu, je označována za největší zahraniční investici v Česku roku 2008.

Produkuje léky na léčbu roztroušené sklerózy a Parkinsonovy choroby. Česká pobočka v Opavě vyrábí antiseptika (např. Septonex), imunosupresiva, sedativa a jiné.

Společnost Teva Pharmaceuticals ČR darovala v dubnu 2020 nemocnicím v Česku 9 990 tablet hydroxychlorochinu 200 mg. Na základě formálních doporučení a doporučených dávek pro experimentální použití v léčbě COVID-19 by toto množství mohlo být potenciálně využito k léčbě více než 600 pacientů.“  vysvětluje Juan Carlos Conde Ibarra, generální ředitel Teva Pharmaceuticals pro Česko a Slovensko.

Zdroj: wikipedie.cz teva.cz rttnews.com nypost.com

Autor: ARAM TOR

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ